Dawkowanie chlorelli

Dawkowanie chlorelli zależy od kilku czynników. Przede wszystkim należy określić powód i cel przyjmowania tej algi. Inną dawkę należy przyjmować w celu eliminacji metali ciężkich z organizmu, a inną w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia. Chlorellę można przyjmować w postaci tabletek, kapsułek i proszku, co znacznie ułatwia jej dawkowanie. Można dopasować jej spożywanie do swoich potrzeb, a nawet używać kombinacji np. proszku i tabletek.

Jak przyjmować Chlorellę?

Sposób przyjmowania Chlorelli zależy od jej postaci. Zarówno tabletki jak i kapsułki należy zażywać popijając dużą ilością wody, soku czy innego płynu. Nie należy jednak przyjmować Chlorelli z gorącym napojem, gdyż może to wpłynąć na jej wchłanianie.

Chlorellę w proszku najlepiej jest dodawać do soków, jogurtów, smoothies czy zielonych koktajli. Można ją spożywać również z sałatkami a nawet płatkami zbożowymi. Jednak należy zwrócić uwagę na to, aby nie dodawać jej do żadnego gorącego dania, ani nie podgrzewać dania już po dodaniu Chlorelli.

Ważną zasadą jest nie łączenie Chlorelli z witaminą C. Witamina C może wpływać na łączenie metali ciężkich, które wiążą się z tą algą i osłabić efekt oczyszczania organizmu. Przez to mogą ulec poluzowaniu i ponownemu wchłonięciu do organizmu, zamiast zostać usunięte. Należy również wystrzegać się przyjmowania jakiejkolwiek formy witaminy  C przez około 3 godziny po spożyciu Chlorelli.


Chlorella bioalgi


Dawkowanie Chlorelli

Dawkowane Chlorelli to istotny temat podczas jej suplementacji. Przeciętna dobowa dawka powinna wynosić od 4 do 8 gramów. Zazwyczaj w jednej tabletce znajduje się od 250 do 500 mg Chlorelli. Na tej podstawie należy wyliczyć ile tabletek należy przyjąć.

Oczywiście właściwa dawka dla każdej osoby może być inna. Dlatego warto zacząć od 1 grama dziennie i stopniowo co kilka dni zwiększać jej ilość. Należy zwrócić uwagę jak nasz organizm reaguje na przyjmowanie Chlorelli. Nawet zaczynając od niewielkiej ilości mogą wystąpić początkowe niedogodności takie jak biegunka, zaparcia, skurcze czy gazy, które po pewnym czasie powinny ustąpić. Na podstawie reakcji organizmu można dostosować dawkowanie Chlorelli tak, aby Ci odpowiadała.

Zobacz również: Chlorella czy Spirulina?

Kiedy przyjmować Chlorellę?

Jeśli udało Ci się dostosować dawkowanie Chlorelli do swoich potrzeb, możesz ją spożywać praktycznie każdego dnia. Dawkę możesz przyjmować w całości z samego rana czy wieczorem. Ale lepszym rozwiązaniem jest podzielić ją na mniejsze porcje i przyjmować w równych odstępach czasowych.

Bez względu na to kiedy i o jakiej porze przyjmujesz Chlorellę, warto ją spożywać na około 30 minut przed posiłkiem. Na pewno pomoże w trawieniu i wspomoże wchłanianie składników odżywczych z pożywienia.

[fusion_button link=”https://sklep.spirulina.pl/produkty/chlorella-kompletna-detoksykacja-organizmu?ref=13″ title=”Chlorella bioalgi” target=”_blank” link_attributes=”” alignment=”center” modal=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” color=”default” button_gradient_top_color=”” button_gradient_bottom_color=”” button_gradient_top_color_hover=”” button_gradient_bottom_color_hover=”” accent_color=”” accent_hover_color=”” type=”” bevel_color=”” border_width=”” size=”” stretch=”default” shape=”” icon=”fa-shopping-cart” icon_position=”left” icon_divider=”no” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]Chlorellę 100% naturalną i bez żadnych wypełniaczy można kupić w Sklepie Spirulina.pl[/fusion_button]

Może Cię zainteresować

16 odpowiedzi

  1. Nigdy nie przyjmowałam chlorelli, ale gdybym zaczęła to robić, to najchętniej w jogurtach, bo je jadam najczęściej :).

  2. Juz kilkakrotnie słyszałam o dobrych właściwościach chlorelli, ale jeszcze jej nie próbowałam. Chyba musze się w końcu skusić!

  3. Wiele już o niej słyszałam, ale nigdy jeszcze nie stosowałam. Kiedyś na pewno się skuszę i dodam do jadłospisu jako urozmaicenie diety wegetariańskiej 🙂

  4. Nie wiedziałam, że tak bardzo trzeba zwracać uwagę na okoliczności przyjmowania chlorelli 🙂 Dowiedziałam się czegoś nowego

  5. Polecam każdemu. Bardzo szybko widać efekt w postaci lepszego samopoczucia. Mija ospałość i osłabienie wywołane zatrucie metalami ciężkimi…

  6. Jest świetnym wspomagaczem oczyszczania organizmu , cera, włosy są w świetnej kondycji, znika alergia na dłoniach, nie ma zaparć, duża witalność. Emerytka Ewa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0