Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
09:00 - 17:00

Dawkowanie chlorelli

Dawkowanie chlorelli zależy od kilku czynników. Przede wszystkim należy określić powód i cel przyjmowania tej algi. Inną dawkę należy przyjmować w celu eliminacji metali ciężkich z organizmu, a inną w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia. Chlorellę można przyjmować w postaci tabletek, kapsułek i proszku, co znacznie ułatwia jej dawkowanie. Można dopasować jej spożywanie do swoich potrzeb, a nawet używać kombinacji np. proszku i tabletek.

Jak przyjmować Chlorellę?

Sposób przyjmowania Chlorelli zależy od jej postaci. Zarówno tabletki jak i kapsułki należy zażywać popijając dużą ilością wody, soku czy innego płynu. Nie należy jednak przyjmować Chlorelli z gorącym napojem, gdyż może to wpłynąć na jej wchłanianie.

Chlorellę w proszku najlepiej jest dodawać do soków, jogurtów, smoothies czy zielonych koktajli. Można ją spożywać również z sałatkami a nawet płatkami zbożowymi. Jednak należy zwrócić uwagę na to, aby nie dodawać jej do żadnego gorącego dania, ani nie podgrzewać dania już po dodaniu Chlorelli.

Ważną zasadą jest nie łączenie Chlorelli z witaminą C. Witamina C może wpływać na łączenie metali ciężkich, które wiążą się z tą algą i osłabić efekt oczyszczania organizmu. Przez to mogą ulec poluzowaniu i ponownemu wchłonięciu do organizmu, zamiast zostać usunięte. Należy również wystrzegać się przyjmowania jakiejkolwiek formy witaminy  C przez około 3 godziny po spożyciu Chlorelli.

Dawkowanie Chlorelli

Dawkowane Chlorelli to istotny temat podczas jej suplementacji. Przeciętna dobowa dawka powinna wynosić od 4 do 8 gramów. Zazwyczaj w jednej tabletce znajduje się od 250 do 500 mg Chlorelli. Na tej podstawie należy wyliczyć ile tabletek należy przyjąć.

Oczywiście właściwa dawka dla każdej osoby może być inna. Dlatego warto zacząć od 1 grama dziennie i stopniowo co kilka dni zwiększać jej ilość. Należy zwrócić uwagę jak nasz organizm reaguje na przyjmowanie Chlorelli. Nawet zaczynając od niewielkiej ilości mogą wystąpić początkowe niedogodności takie jak biegunka, zaparcia, skurcze czy gazy, które po pewnym czasie powinny ustąpić. Na podstawie reakcji organizmu można dostosować dawkowanie Chlorelli tak, aby Ci odpowiadała.

Kiedy przyjmować Chlorellę?

Jeśli udało Ci się dostosować dawkowanie Chlorelli do swoich potrzeb, możesz ją spożywać praktycznie każdego dnia. Dawkę możesz przyjmować w całości z samego rana czy wieczorem. Ale lepszym rozwiązaniem jest podzielić ją na mniejsze porcje i przyjmować w równych odstępach czasowych.

Bez względu na to kiedy i o jakiej porze przyjmujesz Chlorellę, warto ją spożywać na około 30 minut przed posiłkiem. Na pewno pomoże w trawieniu i wspomoże wchłanianie składników odżywczych z pożywienia.

Chlorellę 100% naturalną i bez żadnych wypełniaczy można kupić w Sklepie Spirulina.pl

14 komentarzy

 1. Karolina 22 czerwca 2018 w 07:02 - Odpowiedz

  Jakie są wskazania dla tej suplementacji?

 2. Candy Pandas 21 czerwca 2018 w 10:31 - Odpowiedz

  Najchętniej to byśmy przyjmowały ją w tabletkach 🙂

 3. Ewa 21 czerwca 2018 w 10:15 - Odpowiedz

  Nie wiedziałam, że tak bardzo trzeba zwracać uwagę na okoliczności przyjmowania chlorelli 🙂 Dowiedziałam się czegoś nowego

 4. Hanna 29 kwietnia 2018 w 14:26 - Odpowiedz

  Wiele już o niej słyszałam, ale nigdy jeszcze nie stosowałam. Kiedyś na pewno się skuszę i dodam do jadłospisu jako urozmaicenie diety wegetariańskiej 🙂

 5. Izi 29 kwietnia 2018 w 14:10 - Odpowiedz

  Świetny wpis! Z pewnością mi się przyda 🙂

 6. Anna 29 kwietnia 2018 w 13:46 - Odpowiedz

  Juz kilkakrotnie słyszałam o dobrych właściwościach chlorelli, ale jeszcze jej nie próbowałam. Chyba musze się w końcu skusić!

 7. Alicja Duchiewicz 29 kwietnia 2018 w 13:43 - Odpowiedz

  Ostatnio chlorella jest niesamowicie popularna, w zasadzie dlaczego tak nagle?

 8. krystynabozenna 23 kwietnia 2018 w 22:41 - Odpowiedz

  Warto od czasu do czasu przyjąć chlorelle jako dodatek,
  nasz pożywienie jest takie wyjałowione…

 9. Magda 23 kwietnia 2018 w 08:46 - Odpowiedz

  Sporo slyszalam, ale jak na razie nie przyjmowalam.

 10. Kamomil 23 kwietnia 2018 w 08:41 - Odpowiedz

  Kiedyś tez używałam:)

 11. Globfoterka 22 kwietnia 2018 w 22:54 - Odpowiedz

  Nigdy nie przyjmowałam chlorelli, ale gdybym zaczęła to robić, to najchętniej w jogurtach, bo je jadam najczęściej :).

 12. Karolina | Sunday's Diet 22 kwietnia 2018 w 19:55 - Odpowiedz

  Super specyfik. Polecam moim klientom 🙂

 13. Ewa 22 kwietnia 2018 w 19:15 - Odpowiedz

  Może to pytanie naiwne – ale co ma dawać przyjmowanie chlorelli?

 14. Maria 22 kwietnia 2018 w 17:14 - Odpowiedz

  Ojej pierwszy raz słysze o Chlorelli, ale ja jestem z tych co najchętniej w ogóle by nie brali żadnych lekarstw 🙂

Zostaw komentarz